Menu

Urzeczona

Kontynuacja bloga istniejącego od kwietnia 2016 do lutego 2018.Refleksje, przemyślenia, zapisy obserwacji.Przepisy kulinarne i opinie o odwiedzanych kawiarniach.Amatorskie recenzje książek.

Kawa z mlekiem: MAGIA Cafe Bistro

urzeczona

SzarlotkaChłodne poranek i przedpołudnie ostatniej listopadowej soboty (za tydzień już grudzień!). Wreszcie udało mi się po dłuższej przerwie iść do spowiedzi do dominikanów. To był dobry poranek. Jako zapobiegliwa planistka, po mszy poszłam kupić bilet na przyszłoweekendowy powrót do domu, a później z krakowskiego dworca wyruszyłam na zakupy artykułów podstawowych (prawie 5 litrów wody, mleko, owoce...), ale... dopadł mnie lekki głód i ogromna ochota na ciepłą kawę. Postanowiłam więc ogrzać się i zregenerować siły przed zakupami. Hmmm… Gdzie by tu zaglądnąć po drodze?

Coś mnie pokierowało z ul. Floriańskiej w stronę ul. Jagiellońskiej, a tam już wiedziałam, gdzie pójdę. W Magii - Cafe Bistro obok Kolegiaty Św. Anny w Krakowie, przy ul. św. Anny jeszcze nigdy nie byłam, choć mijałam to miejsce niezliczoną ilość razy podczas studiów. Wnętrze okazało się ciepłe i przytulne, obsługa miła i otwarta na gości oraz wychodząca naprzeciw im potrzebom (mała ilość mleka w białej kawie!). Z głośników sączyła się subtelna nuta, było spokojnie i po prostu dobrze. Wnętrze, jak już wspomniałam - przytulne, urządzone ze smakiem, nie minimalistycznie i nie zagracone nadmiernie (w moim odczuciu).

Pozwoliłam sobie na małe co nieco do białej kawy, tak dla zdrowia psychicznego. Dla zdrowia staram się zdrowo odżywiać, ale dla zdrowia psychicznego, celem zwalczania śladów ortoreksji, muszę czasami zjeść ciacho - ku zdrowotności! Tym razem padło na szarlotkę podawaną na ciepło, w wersji bez sosu waniliowego. Kawałek ciasta był duży, estetycznie podany i bardzo smaczny. Kawałeczki jabłek były wyczuwalne. Natomiast kawa była również smaczna i o idealnej mocy. Ceny w Magii są przystępne. W ofercie znajdziemy nie tylko herbaty, kawy i słodkości, lecz również alkohole i zimne napoje oraz dania obiadowe (np. pierogi) i inne wytrwane propozycje (tarty).

Być może odwiedzę również Magię w samym sercu Krakowa, czyli przy Placu Mariackim.Magia

© Urzeczona
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci