Menu

Urzeczona

Kontynuacja bloga istniejącego od kwietnia 2016 do lutego 2018.Refleksje, przemyślenia, zapisy obserwacji.Przepisy kulinarne i opinie o odwiedzanych kawiarniach.Amatorskie recenzje książek.

Kawa z mlekiem: Sernik w Koronce

urzeczona

 

Kawa_Sernik_w_KoronceSernik w Koronce to jedno z najbardziej uroczych miejsc na mapie Dębicy. Ta przytulna kawiarnia mieści się naprzeciwko najstarszego kościoła miasta, Kościoła pw. Św. Jadwigi, przy ulicy Św. Jadwigi 5. Choć „kawiarnia” to nie do końca trafne określenie, a przynajmniej nie oddające w pełni istoty tego miejsca. Nie, bynajmniej nie znaczy to, że kawa jest tu podrzędnej jakości – wręcz przeciwnie! Kawa jest przepyszna, mocna, a jednocześnie nie mdląca swą goryczą. I w dodatku ładnie podana przez bardzo miłą i uśmiechniętą oraz gościnną obsługę. Ponadto, ceny napojów są przystępne, za ulubioną flat white zapłaciłam 8 zł, o ile dobrze pamiętam. W ofercie znajdziemy espresso, americano, cappuccino i latte (klasyczną i smakowe, np. różaną) oraz herbaty i gorącą czekoladę.

Sama skosztowałam jedynie ogromnego dyniowego ciastka owsianego, lecz wierzę na słowo i kiedyś sama chcę się przekonać, iż wybornym specjałem Sernika w Koronce jest… sernik. I to w ilu odmianach! Nie dałam rady zapamiętać ani jednego rodzaju, ale oferta jest niezwykle szeroka. Nie myślałam, iż serniki to tak podatne na wariacje ciasta. Ci, którzy nie gustują w sernikach i ciastkach owsianych, również będą mogli do kawy lub herbaty przekąsić słodkie co nieco, np. tartę rafaello bądź strudla jabłkowego podanego z waniliowym sosem. Podobno bywają okazje do spróbowania także tart na słono. Co więcej, Sernik w Koronce może być dostawcą ciast na różne imprezy czy uroczystości. Takie słodkie dzieła wyglądają wspaniale i mam nadzieję, że tak samo smakują.

Sernik w Koronce istnieje już ponad rok, jednak dopiero dziś znalazłam okazję i czas, by w mym rodzinnym mieście pozwolić sobie na odrobinę przyjemności w tej kawiarence, o której już wiele słyszałam. Niewątpliwie, jest to bardzo przytulne, czyste, schludne miejsce odpowiednie zarówno na pogaduchy z przyjaciółką przy kawie bądź podwieczorek z chłopakiem lub mężem, jak i „samotną” wizytę z książką (jak w moim dziś przypadku – wraz z „Dzieckiem piątku” Musierowicz).

Tak, polecam! I sama mam nadzieję znaleźć kiedyś jeszcze czas na spróbowanie koronkowego sernika.Sernik_w_Koronce1

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość *.dynamic.mm.pl

    Dziękuję

© Urzeczona
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci